+420 577 914 253 U Pekárny 496, 763 14 Zlín - Štípa

O nás

Pekárna VEKA, s. r. o. se sídlem ve Štípě zahájila svou činnost 12. července v roce 1992. V únoru jsme vzali do pronájmu hospodářskou budovu mateřské školy a provedli rekonstrukci na pekárnu. V pekárně začalo pracovat 8 pracovníků. Během tří let se tak provoz rozšířil na 25 pracovníků ve dvou směnách. Zásobovali jsme 7 dnů v týdnu cca 70 obchodů.

V letech 1996, 2000 a 2004 prošla pekárna rekonstrukcemi, při kterých se rozšířily postupně výrobní, skladovací i sociální prostory. Při získání odbytu v roce 1999 do supermarketu Terno v Malenovicích jsme mohli začít pekárnu vybavovat modernější technologií. Se vznikem dalších supermarketů ve Zlíně začalo postupně ubývat malých soukromých prodejen a tuto situaci na trhu jsme řešili otevíráním vlastních prodejen. V současné době máme 12 prodejen. S otvíráním dalších prodejen naše investice nekončí.

V roce 2012 proběhla největší přístavba, kdy se budova zvedla o jedno podlaží, přibyly skladovací prostory, zvětšili expedici a vybudovali nakládací plošiny, přestěhovali a zvětšili prodejnu, vybudovali moučné hospodářství a budovu vytápíme odpadním teplem. Budovu postupně zateplujeme a pekárna dostává nový vzhled. Stále obnovujeme technologii při pekárenské výrobě, abychom nezestárli a byli stále konkurenceschopní.

Budoucnost vidíme v udržení stávající kvality našich výrobků, rozšíření našich prodejních míst, vycházet vstříc požadavkům našich pracovníků být vstřícní a ochotní k našim odběratelům i zákazníkům a neopomnět získávat mladé pracovníky a podílet se i hmotně na jejich kvalifikaci a výchově.